Kurumsal Teknik Servis & Network Çözümleri...

Yedekleme Çözümleri

YEDEKLEME ÇÖZÜMLERİ

Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri

İnsanlar, kişisel veya işletmeleri adına teknolojik cihazlarında birçok veri barındırıyor. Bu veriler zamanla yer kapladıkları için ya silinmesi ya da bir yerde muhafaza edilmesi gerekiyor. İşte tam da bu konuda işletmelerin ya da kişisel verilerinizin koruması adına yedekleme çözümleri ön plana çıkıyor. Bu verilerin bir yerde depolanması ve söz konusu verilerin güvenle saklanabilmesi oldukça büyük bir önem taşıyor. Bunun yanı sıra sürekli olarak yedekleme sağlanması ve hatta yedeklemenin bile yedeklenmesi verilerin saklanması hususunda hayati bir önem taşıyor. Hal böyle olunca hem depolama alanı gereksinimi hem de yedekleme çözümleri daha çok ön plana çıkıyor.

Yedekleme Yazılımları

Verilerinizin yedeklenmesi ve güvenle saklanabilmesi adına birçok yazılım bulunuyor. Bu yazılımlar sayesinde periyodik olarak yedekleme alınıyor ve verileriniz bu sayede herhangi bir kayba uğramıyor. Bunun yanı sıra verilerin herhangi bir sızıntı ya da dışarıdan müdahale ile karşılaşmaması adına yine söz konusu yedekleme yazılımları büyük bir önem taşıyor. Bu konuda büyük firmaların geliştirdiği ve dünya çapında kullanılan birçok yazılım yer alıyor. Ancak bu yazılımlar arasında sadece birkaçı ön plana çıkıyor. NetApp: Metro Cluster, NetApp: SnapManager Ailesi, EMC, CA ArcServe, Symantec, HP: Data Protector gibi yazılımlar, hem en çok bilinen hem de en çok kullanılan veri yedekleme yazılımları konusunda ön plana çıkıyor.

Yedeklemenin Önemi

İşletmeler veya firmalar, zaman içerisinde bazı bilgileri depolamak istiyor. Depolanan bu bilgiler bazen depolama aşamasında ve bazen de depolandığı zaman çeşitli kayıplara uğrayabiliyor. Bu kayıpların önemli olarak birçok sebebi bulunuyor. Bu nedenle yedeklemenin önemi işte tam da bu noktada ön plana çıkıyor. Periyodik olarak bir alanda yedeklenen bilgiler veya veriler, herhangi bir kayba uğramadan tekrardan eskisi gibi elinizde oluyor. Bunların yanı sıra işletmelerin olası sebeplerden ötürü veri kaybına uğraması konusunda ise yine yedekleme konusu büyük önem taşıyor. Kısacası yedekleme işlemi sayesinde herhangi bir veri kaybı söz konusu bile olmuyor. Bu sayede risk faktörü tamamen ortadan kalmış oluyor.

Veri Yedekleme Yönetimi

Bilindiği üzere işletmeler genel olarak kendileri için hem özel hem de önem taşıyan birçok veriyi yedekleme ve depolama altına alıyor. Bu sayede veri kaybını önlemek ve verilerin güvence altında tutulmasını sağlamak, herhangi bir risk faktörü teşkil etmeden verilerin saklanması büyük bir avantaj sağlıyor. Ancak bu verilerin yedeklenmesi veya depolaması sırasında bazı önlemler gerekiyor. Bu önlemlerin sebebi ise söz konusu verilere, izni ve yetkisi olmayan kişilerin erişim sağlayamamasını hedeflemek. Bu konuda çeşitli sınırlamalar, erişim yetkileri ve kişinin veri sınırlaması gibi birçok veri yedekleme yöntemi yer alıyor. Bu nedenle yedeklediğiniz verilerin başkaları tarafından elde edilebilmesi ve yetkisiz olarak kullanılabilmesi söz konusu bile olmuyor.

Yedekleme Hizmetlerimiz

Bir firmanın veri depolaması ve depoladığı bu verilerin ya da hali hazırda kısa vadeli verilerin yedeklenmesi açısından çeşitli hizmetler sunuyoruz. Bilindiği üzere yedekleme konusu firmalar için oldukça büyük bir önem taşıyor. Verilerin saklanması, kayba uğramaması ve güvende tutulması açısından birçok firma, tarafımızdan veri yedekleme hizmeti alıyor. Bu sayede her türlü verisini güvence altında tutuyor ve söz konusu işlemler sırasında herhangi bir sorun dahi yaşamıyor. Veri yedekleme konusunda profesyonel bir hizmet veren firmamız, bu konuda herhangi bir zorluk ya da sorun yaşamadan, verilerinizin rahatlıkla yedeklenmesine olanak sağlıyor diyebiliriz. Gerekli sistemlerimiz ve yazılımlarımız sayesinde verilerinizi son derece sağlıklı bir şekilde koruyoruz.

Yedekleme Çözümlerinin Avantajları

Yedekleme çözümlerinin birçok avantajı bulunmaktadır. İşletmeler, zaman içerisinde fazlasıyla veri ve bilgiye sahip olmaktadırlar. Elbet bu bilgilerin bir yerde depolanması ve yedeklenmesi, bunun yanı sıra kolay ulaşılabilir olması gerekmektedir. Bu verilerin kolay ulaşılabilir olmasının yanı sıra ise mutlaka güvenilir olması gerekmektedir. İşte bu konuda yedekleme çözümlerinin avantajları ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra olabilmesi mümkün kötü durumlar ve veri kayıplarında, bir önceki sisteme dönülmesi için yine yedekleme çözümleri oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra performans ve veri bilgileri hakkında rapor sunma konusunda yine söz konusu çözümler işe yaramaktadır. Zaman kaybı ve iş verimliliği konusunda yedekleme çözümleri oldukça ön plana çıkmaktadır.